DIVADELNÍ FESTIVAL ZLOMVAZ

-

Už 30 let ZLOMVAZU
30. ročník festivalu ZLOMVAZ. Letošní ročník se uskuteční v termínu: 12. — 15. června 2024 v Praze a ponese téma FRESH.

Podtitul “Fresh” jsme zvolili jako odkaz na nastupující generaci mladých umělců a umělkyň, odkaz na svěžest repertoáru i na témata, která dnes (nejen) studující považují za důležitá. Životní prostředí, polarizace společnosti,společenská i osobní identita, to všechno a mnohem více zarezonuje na letošním Zlomvazu.

Je pro nás zásadní, aby současní i bývalí studující představili tvorbu, která pramení z jejich srdce, nechceme se proto v dramaturgii zaměřit pouze na absolventské a klauzurní inscenace, ale i na mimoškolní projekty. Pojmenovali jsme je jako “srdcovky”, proto je mottem letošního ročníku “Co na srdci, to na festivalu”.

“Fresh” přebíráme i doslovně, proto poslední festivalový den vyvezeme naše obecenstvo mimo Prahu na čerstvý vzduch, konkrétně do areálu Únětického pivovaru, kde připravíme program nejen pro studující, ale i pro děti. 

Kromě Únětic a prostor DAMU bude část programu festivalu probíhat i v divadle Archa+ nebo na ostrově Štvanice. Tradičně nebude chybět ani fotbalový turnaj, utkání, kde se na jednom place setkají nejen studenti a studentky napříč školami a katedrami, ale i vyučující v čele s děkanem fakulty. Festivalový off program se neobejde ani bez koncertů, filmových projektů z FAMU, workshopů a dalších aktivit.

V průběhu celého festivalu si budete moct na fakultě DAMU dát čepované Únětice a festival se zakončí 15.6.2024 přímo tady u nás v pivovaru! Tak doražte! :)

WEB: https://www.damu.cz/cs/aktuality/zlomvaz-fresh-2024-open-call-3900/

          https://www.facebook.com/events/339141732114751/?ref­newsfeed

PROVOZNÍ DOBA PIVOVARU
Po–Pá | 8–17 h

KONTAKTNÍ A FAKTURAČNÍ ÚDAJE
Únětický pivovar a.s., Rýznerova 19, 252 62 Únětice, IČO: 24736708 DIČ: CZ 24736708