RODINNÉ PIVNÍ VÝLETY

Okolí Únětického pivovaru je plné zajímavostí a krás. A po pořádném výletu chutná znamenitě čepované pivo v našem pivovarském hostinci dvojnásob!

Kozí hřbety

Buližníkový hřeben na jihovýchod od Únětic, jeho vrchol v pohanských dobách sloužil jako kultovní místo. V roce 1928 tu dělníci pod balvanem našli šest bronzových dýk s příslušenstvím (dnes v Národním muzeu v Praze). Z nich bronzová trojúhelníková dýka vykládaná jantarem se zdobenou čepelí a dutou prolamovanou rukojetí nemá nikde na světě žádnou obdobu a celý poklad patří k nejvýznamnějších nálezům doby starší bronzové v celé Evropě.

Lubię grać w gry kasynowe online na różnych stronach. Jest ich tak wiele, że uwielbiam próbować czegoś nowego. Ostatnim kasynem, które znalazłem, było https://neon-54.pl, które oferuje szeroką gamę gier, takich jak automaty, poker i maczuga. Wypróbowywanie różnych gier i sprawdzanie, co sprawia Ci największą przyjemność, jest zabawne i ekscytujące. Strona jest przyjazna dla użytkownika, a grafika jest doskonała, dzięki czemu korzystanie z niej jest jeszcze przyjemniejsze.

 

 

 

 

Alšova vyhlídka

Skalní ostroh pod vrcholem Holého vrchu nad údolím Únětického potoka s nádhernými výhledy na okolní krajinu. Vyhlídce dal jméno malíř Mikoláš Aleš, který sem rád chodíval se svými přáteli.

 

 

 

Trojanův mlýn

Vodní mlýn na Únětickém potoce v Tichém údolí. Mlelo se tu obilí již v polovině 12. století. Kulturní památka. Mlýn je oblíbenou lokací pro natáčení (třeba seriál Byli jednou dva písaři podle předlohy Gustava Flauberta — Bouvard a Pecuchet).

 

 

 

Pravěké pohřebiště Únětice

Podle zdejších nálezů byla pojmenována celá evropská kultura ze starší doby bronzové — kultura únětická.

 

 

 

hradiště Levý Hradec

Ještě před Prahou hlavní město přemyslovského státu, kníže Bořivoj tu zbudoval první křesťanský kostel v Čechách, zasvěcený svatému Klimentovi.

 

 

 

hradiště Řivnáč

Osídleno v eneolitu (přibližně mezi lety 4400 a 2000 př. n. l.) příslušníky řivnáčské kultury. Archeologové tu nalezli zlomky keramiky. Nejzajímavější jsou rohatá ucha nádob, která měla pravděpodobně rituální význam.

 

 

 

vyhlídka Stříbrník

Krásný výhled na meandr řeky Vltavy.

 

 

 

mohyla Krlíš a pohanský háj Erz

Zde proběhla slavná bitva ze Starých pověstí českých, kdy české vojsko vedené hrdinou Turem slavně porazilo kmen Lučanů.

 

 

 

zřícenina hradu Okoř

Hrad postavil ve 14. století měšťan Starého Města pražského František Rokycanský. V době Karla IV. hrad patřil mezi nejhonosnější šlechtická sídla. Dodnes z něj zbylo torzo věže, obklopené napůl zřícenými stěnami. V létě jsou tu pořádány koncerty, šermířské souboje a soutěže pro děti.

 

Další inspiraci na vaše výlety najdete na kudyznudy.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

PROVOZNÍ DOBA PIVOVARU
Po–Pá | 8–17 h

KONTAKTNÍ A FAKTURAČNÍ ÚDAJE
Únětický pivovar a.s., Rýznerova 19, 252 62 Únětice, IČO: 24736708 DIČ: CZ 24736708